kredi notum düşük nasıl kredi çekerim
  • Kefilsiz Krediler
  • 14 Haziran 2017
  • 0
  •  

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Çekerim?

Nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler bankaların sunduğu avantajlardan yararlanmak isterler. Bankaların sunduğu kredi ürünleri ihtiyaca göre şekillenmektedir. Kredi kartı da tercih ederek alışverişlerinizi nakit paranız olmadığında yapabilmektesiniz. Ancak tüm bu ürünlerden yararlanabilmeniz için bankaların öncelik verdiği kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. İstenilen kredi skoru altında olan kişilere banka ihtiyaçlarını karşılayacak kredi ya da kredi kartı kullandıramamaktadır. Kredi notunuzu kontrol ettiğinizde düşükse nasıl kredi çekeceğinizi merak edersiniz. Bu yazımızda sizlere kredi skoru düşük olan kişilerin nasıl kredi çekebileceğini anlayacağız.

Kredi Notu Düşük Olanlar Hangi Yöntemle Kredi Çekebilir?

Genel olarak kredi skoru 0 ile 1900 arasındadır. 1900 kredi skoruna sahip olan kişiler en yüksek aralıktadır. Bankaların ise rahatlıkla kredi verebildikleri skor ise 1300 ve üzeridir. 0 ile 1200 puan arasında olan kişiler bankalar nezdinde düşük olarak değerlendirilmekte ve kolaylıkla kredi almaları mümkün olamamaktadır. Düşük kredi notuna sahip olan kişiler 2 şekilde kredi çekebilirler. Bunlar kredi notunuzu yükseltmek için çalışmak ve bankalara teminat göstererek kredi çekmektir.

Kredi notunuz düşükse ve yükseltmek için gerekli olan zamanınız yoksa bankalara üzerinize olan bir mülkü ipotek olarak gösterebilirsiniz. Gelirinizi kontrol ettikten sonra banka ipotek edeceğiniz mülkle ilgili ekspertiz gönderecek ve mülkünüzün değerinin yarısı kadar kredi kullanmanızı mümkün hale getirebilecektir. Aynı zamanda kredi notunuz çok düşük değilse bankalara kefil göstererek kredi kullanmanız da mümkün olabiliyor.

Kara listede olmayan ancak kredi skoru düşük olan kişiler ise kredi notu yükseltme yolunu seçebilirler. Kredi notunuzun neden düşmüş olabileceğini öğrenmeniz bu yöntem için yararlı olacaktır. Gecikmeli ödemeler yapıyorsanız bunları düzeltmeli ve düzenli ödemelere başlamalısınız. Bankacılık işlemlerine de normalden fazla ağırlık vermeniz kredi skorunuzu olumlu etkileyecek bir davranıştır.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ