neden kredi alamıyorum
  • Kefilsiz Krediler
  • 8 Ağustos 2017
  • 0
  •  

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Bir anda doğan nakit ihtiyacı banka ürünlerinden destek almaya yönlendiriyor. Kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar diyenlere, kredilerle ilgili merak ettiğiniz soruları sizler için cevaplıyor olacağım.

 

Günümüzde bankacılık sektörü müşterilerine kredi ya da diğer ürünlerini kullandırabilmek için öncelikle kendisinin güvenebileceği ve kendini güvence altına alabileceği bazı yöntemlere başvuruyor. Bunun adına müşterilerinden bazı belgeler talep ediyor. Bu talepler ön başvurusu onaylanan kişilerden istenmektedir. Bu yüzden ilk olarak yapmanız gereken hangi banka sizin için avantajlıysa o bankanın kredi başvurusunu internet üzerinden yapmanız olacaktır. Başvurunuz onaylanırsa belgeleri toplayıp kredi çekmeniz mümkündür. Ancak başvurunuz olumsuz yanıtlandıysa kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar diyorsanız, bunun için bazı olumsuzlukları düzeltmeniz gerekecektir.

 

Kredi veren bankalara başvuru yapan kişilerin önceden kullandığı kredi ürünlerine borçları var mı bunu sorgulaması gerekiyor. Eğer borcunuz varsa öncelikle bu borçlarınıza en az 3 ay düzenli ödeme yapma yoluna gitmelisiniz. Borcunuz yoksa sorun başka bir nedenden kaynaklanıyordur.

 

Neden Kredi Alamıyorum?

 

Bankalar kredi başvurusuna yanıt verirken bazı ölçütleri değerlendirmektedir. Bu ölçütlere uymadığınızda başvurunuz onaylanmaz. Neden kredi alamıyorum sorusuna verilecek cevaplar şunlardır:

 

-Gelir beyanı edilen kredi başvurularına rağmen belirttiğiniz geliri belgelemiyor olmanız,

 

-Geliriniz ile istediğiniz kredi tutarı arasında büyük bir fark varsa,

 

-Başka bir bankadan krediniz varsa ve bu kredi tutarı yeni kredi için engel oluşturuyor olabilir.

 

-Kredi almak için başvuru yaptığınızda mevcut kredilerinizde gecikme varsa,

 

-Sigortalı bir işte 6 aydan az çalışıldıysa,

 

-Bankaların kara listesinde adınız bulunuyorsa,

 

Bu ve benzeri nedenler neden kredi çekemiyorum sorusuna verilebilecek cevaplardır.

 

Kredi çekmek istiyor ancak çekemiyorsanız bu durumları göz önünde bulundurmalısınız. Sorunun çözümüne göre hareket ettiğinizde kredi çekmek için olumsuzluklar da ortadan kalkacaktır. Böylece kredi veren bankaların kredi başvurunuza olumlu yanıt vermesi kolaylaşacaktır.

 

Kredi ve kefilsiz kredi hakkında merak ettikleriniz tüm soruları diğer yazılarımıza göz atarak cevaplandırabilirsiniz.

 

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ