gelir belgesiz kredi
 • Kefilsiz Krediler
 • 16 Haziran 2017
 • 2
 •  

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankacılık ve finans konularında hizmet veren kuruluşlar, başvuru sahiplerine olumlu ya da olumsuz yanıt vermeden önce bazı incelemeler yapmaktadır. Öncelikle bankalar herhangi bir belge talep etmeden önce bireyin ön başvurusunu değerlendirmeye almaktadır. Bu ön başvuruyu cep telefonunuzdan SMS atarak, internet ve mobil bankacılık hizmetleriyle ya da şubelere giderek yapabilirsiniz. Ön başvuruda paylaşmış olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası aracılığıyla bankacılık geçmişiniz incelenir. Özellikle bankalarla bir kredi ya da kredi kartı geçmişiniz varsa bunların sicilinize nasıl etki ettiği önem taşıyacaktır. Ön onay olumlu sonuçlandığında kullanacağınız kredi türüne göre bankaların isteyeceği bazı belgeler de olacaktır.

 

Kredi başvurularında müşterilerden istenilen gelir belgesi başvuru sahibinin ödeme düzenini belirlemede  ve banka risk değerlendirmesinde etkin rol oynar. “Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?” diye düşünüyorsanız, bu imkanı yaptığı dönemsel kampanyalarla müşterilerine sunan bankalar vardır.

 

Bankalar müşterilerini tanıyabilmek ve güvenebilmek için gelir belgesi ister. Ancak kontroller sonrası risk oluşturan bir konumda değilseniz bankalar da bu konuda farklı koşullar sunarak kredi kullanmanıza imkan verecektir. Banka kredisinden ilk kez yararlanmak istiyor ve gelir belgesi sunamıyorsanız, kredi kartı kullanımınızdaki ödemeleriniz nakit ihtiyacınızı karşılamanızda yardımcınız olacaktır.

 

Gelir Belgesiz Kredi Almanın Yolları

 

Kredi başvurularında istenilen gelir belgesi bazıları için kredi almada büyük engel taşır. Ancak alacağınız kredi limiti düşük tutarlarda olduğunda bankalar müşteri potansiyelini genişletmek için gelir belgesine ihtiyaç duymadan hesaba paranızı yatırıyor. Hiç ihtiyaç duymadığınız bir anda bile bankalar sizi kredi teklifi ile arayabiliyor. Çalıştığınız bir banka varsa düzenli olarak bilgilerinizi güvenlik kontrolünde kontrol etmektedir. Müşterisinin kredi kullanımına uygun potansiyelde olduğunu fark ettiklerinde, SMS ile bilgi vermekte ve kredi kullanımı için tek bir onayın yeterli olacağı bilgisini verirler. Tabi ki bu miktarlar yüksek tutarlarda olmuyor. Özellikle maaş hesabınızın bağlı olduğu bankaya SMS ile kredi başvurusu yapmanızın ardından uygun ödeme koşullarıyla bankanın belirlediği miktarda kredi çekebilirsiniz. SMS ile yaptığınız başvurular sonrası gelir belgesiz krediniz onaylanır onaylanmaz hesabınıza otomatik olarak yatar.

 

Gelir belgeniz yoksa bir kefil bularak da kredi kullanmanız mümkün. Bu durumda yalnızca kredi sahibinden değil, kefilden de belgeler istenecek ve gelir belgeniz olmasa da kefil aracılığıyla nakit ihtiyacınızı karşılayabileceksiniz.

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  Görkem CAN 3 Temmuz 2017 - 13:51

  Eşim bankacı olduğu için sıkça dile getirdiği, benimde paylaşmak istediğim bir husus var: kazanç belgelenmesi istendiği ya da kaç para kazanıyorsun dendiği zaman “300 lira da yemek kartım var” deniyor ki bu çok komik bir durum. Lütfen dile getirmeyin.

   Kefilsiz Krediler 3 Temmuz 2017 - 14:00

   Yorumunuz için teşekkürler Görkem bey, dediğiniz gibi resmi kurumlara ibraz edilebilecek bir gelir olması gerekmektedir.