gelir belgesiz kredi almak kolay mı
  • Kefilsiz Krediler
  • 26 Haziran 2017
  • 0
  •  

Gelir Belgesiz Kredi Almak Kolay Mı?

Kredilerde gelir belgesiz koşulunu arayanlar gelirini belgelemeyen kişilerdir. Düzenli geliri olmayanlar, gelirini yazılı belgelerle ispat edemeyenler veya herhangi bir işi olmayanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi almakta zorlanıyor. Gelir belgesi sayesinde bankalar kullandırdıkları kredinin yeniden ödeneceği fikrine kapılmaktadır. Belgelenebilen gelir belgesi sayesinde banka müşterisinin aylık ne kadar ödeme yapabileceğine karar veriyor. Böylece kullandırılacak tutar ve aylık ödenebilecek taksit tutarı gelir belgesine bağlı olarak şekilleniyor. Gelir belgesi kredi kullanabilme konusunda önemli bir role sahiptir.

 

Çiftçi, esnaf gibi meslek sahipleri aylık belli bir kazanca sahip olmadıklarından, mesleklerine yönelik gelir belgesi sunamıyor. Bankalar bu gibi meslek çalışanlarının da nakde ihtiyacı olabileceği düşüncesinden yola çıkarak kredi kullanımı için bazı esneklikler sağlamaktadır. Gelir belgesiz kredi almak kolay mı sorusunun için verilebilecek cevap, bazı şartları yerine getirdiğinizde maaş bordrosuz da kredi kullanabileceğiniz yönündedir.

 

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

 

Serbest meslek grupları iş yerini büyütmek, gerekli malzemeleri temin etmek gibi çeşitli nedenlerle bankaların kredi olanağından yararlanmak ister. Türkiye’de varlığını sürdüren tüm bankalar, geri ödemede sorunla karşılaşmamak için müşterilerinden kefil de talep edebiliyor. Kefilsiz kredi çekmek istiyorsanız kredi notu sorgulamasında uygun skora sahip olmalısınız. Aksi durumda bankadan maddi destek alabilmek konusunda bir kefile ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi kullanmak için ilk olarak kredi notunuz incelenir. Geçmiş banka çalışmalarınızdan oluşturulan kredi notunuz yüksek skora sahip olduğunda, bankalar yeni müşterilerine gelir belgesi olmadan da kredi kullandırıyor. Özellikle kara listede adınız yer alıyorsa, bankalardan kredi kullanmanız oldukça zor olacaktır.

 

Gelir belgesiz kredi kullanabilmeniz için daha önce bankacılık işlemlerini kapsayan bir hizmetten yararlandıysanız, bu hizmet karşılığında gerekli ödemeyi yapmanız gerekiyor. Ödemeleriniz düzenli olursa gelir belgesiz kredi çekebilirsiniz. Adınıza ait taşınmaz mülkünüzü ipotek ettirerek de kredi kullanabilirsiniz. Maaş müşterisi olduğunuz bankalar ödemeyi garantiye aldıklarından müşterilerine esnek olanaklar sunuyor. Esnaflardan vergi kimliği, çiftçilerden ise çiftçilik belgesi alınarak vatandaşların mağduriyet yaşamamasını sağlıyorlar. En uygun kredi veren bankalar değerlendirildiğinde bunlar arasında Denizbank, QNB Finansbank, ING Bank, Odeabank yer alıyor.

 

Uygun ödeme koşullarını sunan bankalar müşterilerinin önceki ödemelerini incelemektedir. Ödemelerde soruna rastlanmayan kişiler yüksek oranda krediden yararlanabilir. Gelir belgesi ibraz etmeden ve kefil göstermeden kredi kullanmak istediğinizde diğer istenen şartları yerine getirmelisiniz. Bilmeniz gereken ise gelir belgesiz kredi kullandıran bankaların kredi oranları incelendiğinde girdiği riske karşılık müşterilerine normal şartlardan fazla faizlerle krediler kullandırıldığı gözlemlenebilir. Kullanacağınız kredi nakit ihtiyacınızı karşılamada yardımcınız olacaksa bu tür krediler kullanabilirsiniz.

 

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak için şubelere gitmenize de gerek olmuyor. Türkiye’de hizmet veren bankaların internet veya mobil bankacılığını kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyacınıza göre şekillenen krediler hakkında bilgi almak için kefilsiz kredi hakkında bilgi veren diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Yaptığınız ön başvuru olumlu sonuçlandığında onay veren bankanın şubesine giderek sözleşmenizi imzalayabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bir bankadan çekeceğiniz kredi sayesinde kullandığınız kredinin anında hesabınıza aktarılması da mümkün.

 

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ