Findeks Sistemini Kullanan Bankalar Hangileridir
  • Kefilsiz Krediler
  • 12 Haziran 2017
  • 0
  •  

Findeks Sistemini Kullanan Bankalar Hangileridir?

Günümüzde kredi notu bankacılık işlemleri için önemli bir aşamadır. Kredi notu yüksek olanların rahatlıkla bankacılık ürünlerinden yararlanabildiği gibi kredi notu düşük olan kişilerin ise kredi notu yükselterek bankacılık ürünlerinden faydalanması gerekiyor. Bankalar için önemli olan bu bilgiye ulaşmanın pek çok yolu vardır. Bankanızın internet şubeciliğini kullanarak öğrenebildiğiniz kredi notu için Findeks üzerinden de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks sistemini kullanarak kredi skorunuzu öğrenebilir, kredi skorunuzun yüksek olması durumunda ise bankalara kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Findeks kredi notunu sorgulayan kişilere puan bildirisi yaparken aynı zamanda iyi, kötü ya da orta düzey seviyede olduğunu belirtmektedir. Bu sayede kredi skorunuza ulaşmanız ve bilgi almanız mümkün oluyor.

Findeks sistemi 2013 yılında kurulmuştur. Kredi notunu öğrenmek amacıyla Findeks sistemine üye olan kişiler ilk üyeliklerinde ücretsiz olarak kredi notunu öğrenebiliyor. Ücretsiz olarak yararlanılan ilk başvuru sonrasında yapılacak kredi notu sorgulaması belli bir ücrete tabii tutulmaktadır.

Findeks Anlaşmalı Bankalar

Sisteme girilerek bilgilerin alınabileceği gibi T.C kimlik numarası ve SMS ile kredi notu öğrenmek mümkündür. Kredi skorunu bilerek başvuru yapan kişiler bankalardan alacakları sonucu az çok bileceklerdir. Findeks sistemi ilk olarak 9 banka ile anlaşmıştır. Bu bankalar arasında ise İş Bankası, Halkbank, ING Bank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası bulunuyor. Bankalarla daha önce çalışma yapmadıysanız belirtilen bankalarla çalışarak kredi notunuzu yükseltmeniz mümkündür. Belirtilen bankalarla yapılan çalışmalar kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede kredi notu daha kısa sürede yükseltilebilir. Anlaşmalı bankalarla yapılan çalışmalar sayesinde Findeks sistemi üzerinden yaptığınız kontroller sonrasında kredi notunuzun etkilenmeye başladığını göreceksiniz. Findeks sisteminin anlaştığı bankalar sayesinde yapılan işlemler, yeni çalışmalara referans olacaktır. Kredi kullanmak ya da kredi kartı almak isteyen kişiler Findeks sistemi üzerinden kontroller yaptıktan sonra başvurularını ilgili bankalara yapmalıdır.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ